ابزار های تولید محتوا

ابزار ها تاثیر زیادی بر روی عملیات ها دارند، به همین دلیل ابزار تولید محتوا در تولید محتوا تاثیر مستقیمی دارد که ما در این مقاله کامل توضیح دادیم...

همانطور که می دانید امروزه افراد به روش های مختلفی تولید محتوا می کنند و بساری از آنها تولید محتوا را با تلفن همراه و هوشمند خود انجام می دهند. در این روش بهتر است شما تجهیزاتی را به همراه داشته باشید تا بتوانید عکس ها و ویدئو های با کیفیت تری را ارائه بدهید.

برای تهیه عکس و فیلم های با کیفیت نیازمند تجهیزاتی هستید که در هر صورتی مکمل دوربین شما باشد.

ابزار های تولید محتوا

  • سه پایه

اولین گزینه ی مورد نیاز سه پایه است، سه پایه برای تثبیت کردن دوربین و تلفن شما استفاده می شود. اگر شما خودتان دوربین را به دست بگیرید یا فرد دیگری تلفن همراهتان را در دست بگیرد و از شما عکاسی یا فیلم برداری کند، امکان اینکه دست لرزش داشته باشد و کیفیت تصویر و ویدئو پایین بیاید زیاد است. ازین رو استفاده از سه پایه و تثبیت کننده ضروری ترین گزینه برای عکاسی ها و فیلم برداری هاست.

البته به این مورد توجه کنید که در همه ی عکاسی ها شما نیاز به سه پایه ندارید، برای مثال هنگام عکاسی پرتره و خیابانی سه پایه می تواند برای شما دست و پا گیر باشد.

 

  • نگهدارنده های منعطف

ممکن است شما گاهی نیاز داشته باشید تلفن همراهتان را به جایی وصل کنید و امکان اینکه با سه پایه این کار را انجام دهید نباشد، برای این منظور می توانید از نگهدارنده های منعطف استفاده کنید. بهترین جنس این ابزارها فلزی با روکش پلاستیکی است. همچنین یکی از برند های معتبر تولید کننده ی این محصول گوریلا می باشد که این نگهدارنده ها را در سه سایز کوچک بزرگ و متوسط تولید می کند.

 

  • فلاش های پرتال

همانطور که می دانید استفاده از فلاش خود موبایل یک اشتباه کامل است، ازین رو شما نیاز به منبع نور دیگری دارید. درست است که بهترین منبع نور، نور خورشید است اما باید در نظر داشته باشید که نور خورشید ممکن است در هوای ابری وجود نداشته باشد و ممکن است شما نیاز داشته باشید در شب تصویر برداری و فیلم برداری کنید. در این مواقع یک گزینه ی مناسب فلاش های ال ای دی پرتال هستند. البته این فلاش ها ممکن است باعث شوند تا تلفن همراه شما زود تر شارژ خالی کند، برای همین بهتر است یک پاور بانک با حجم مناسب تهیه کنید.

فلاشر ها سه دسته اند، فلاش هایی که در لحظه هماهنگ با شاتر نور را منتشر می کنند، دسته دوم فلاش های پرتال و دسته ی سوم رینگ لایت ها که برای هر عکاسی مورد نیاز است و عملکرد آنها شگفت انگیز است.

 

  • لرزش گیر

گیمبال یا لرزش گیر بیشتر برای فیلم برداریاستفاده می شود. این وسیله می‌ تواند تمام لرزش‌ های دست را که در طول فیلم برداری با گوشی هوشمند اتفاق می افتد را حذف کند. دقت بسیار بالایی دارد و واقعا خوب می ‌تواند لرزش را نمایش ندهد. وزن در این محصول بسیار مهم است. اگر وزن این ابزار زیاد باشد، به سختی می‌توانید گوشی هوشمندتان را در هنگام فیلم برداری کنترل کنید و ممکن است ویدیئو شما خراب شود. نکته ی بعدی دقت سیستم لرزشگیر آن است که معمولا عملکردشان از لرزشگیر یک دوربین حرفه ‌ای یا موبایل ها بهتر است.

  • میکروفون

یکی از مهم ترین ابزارهایی که در هنگام فیلم برداری استفاده می شوند، میکروفون است. میکروفون را همه ی افراد حرفه ای در زمین تولید محتوای ویدئویی استفاده می کنند. میکروفون به شما کمک می کند تا هنگام ضبط محتوا صدای شما کاملا رسا به مخاطب برسد و صداهای اطراف را به حداقل می رساند. برای بهتر شدن این گزینه بهتر از هنگام خرید میکروفون توجه داشته باشید که میکروفون مورد نظرتان روکش ضد نویز داشته باشد تا کیفیت صدای شما نیز افزایش پیدا کند.

  • سافت باکس

سافت باکس ها یک منبع قدرتمند نور هستند که بیشتر در استدیو ها مورد استفاده قرار می گیرند، اما نکته اصلی اینجاست که اگر می خواهید با دوربین تلفن هوشمند خود عکاسی کنید این منبع نور ها به شما کمک می کنند تا تصاویری و ویدئو هایی با کیفیت و وضوح بهتری را ثبت کنید. سافت باکس ها به شما کمک می کنند تا تصاویر را بهتر و با سایه روشن های کمتر و حتی بدون سایه روشن ثبت کنید.

 

در نهایت توجه داشته باشید که با گذر زمان و کار کردن با ابراز معرفی شده می توانید تصاویر و ویدئو هایتان را بهتر و حرفه ای تر ثبت کنید اما توجه داشته باشید که زیاده روی در هر گزینه باعث می شود تصاویرتان از حالت نرمال خارج شده و نمای جذابی نداشته باشد.

همچنین شما می توانید ابزار های معرفی شده را از آنلاین شاپ نگاتیوی تهیه کنید.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.