ده ترفند فیلم برداری از محصول

در دنیای امروز، تعداد زیادی از فروشگاه های فیزیکی شروع به فروش محصولات خود در دنیای مجازی کرده اند و همچنین عده ای به صورت کاملا مجازی فروشگاه های آنلاین خود را تاسیس کرده اند

در دنیای امروز، تعداد زیادی از فروشگاه های فیزیکی شروع به فروش محصولات خود در دنیای مجازی کرده اند و همچنین عده ای به صورت کاملا مجازی فروشگاه های آنلاین خود را تاسیس کرده اند. بزرگ ترین دغدغه این افراد فیلم برداری جذاب و حرفه ای از محصولاتشان می باشد، در این مقاله قصد داریم چند ایده جهت فیلم برداری از محصول را به شما معرفی کنیم.

 

نکات مهم برای فیلم برداری از محصول

  1. تاکید داشتن بر روی محصول

سعی کنید تا حد امکان فضایی را که در آن از محصول فیلم برداری می کنید خلوت و بدون وجود وسایل متفرقه باشد، به این شکل به گونه ای شما بر روی محصول خود تاکید دارید. اگر در ویدئو خود صحبت می کنید و محصولتان را معرفی می کنید، سعی کنید از کاربرد ها و نقاط قوت و مثبت محصول خود صحبت کنید.

  1. نور پردازی اصولی

نور پردازی اگر به روش درست انجام نشود ممکن است باعث بد دیده شدن محصول شما شود. پس منبع نور را درست در زاویه مناسب قرار دهید و ویدئو را از زوایای گوناگون ثبت کنید. و بهترین آنها را انتخاب کنید.

 

دو اصل مهم فیلم برداری از محصول را به شما گفتیم اگر می خواهید بیشتر با این موضوع آشنا شوید مقاله عکاسی و فیلم برداری با موبایل را از دست ندهید.

 

ایده ها و ترفند های جذاب برای فیلم برداری از محصول

  • دوربین را حرکت دهید.

سعی کنید دوربین را حرکت دهید، در یک زاویه نمانید و محصولتان را از زوایای مختلف نشان دهید.

می توانید از حرکت سریع دوربین استفاده کنید، برای مثال ابتدا از فاصله ی زیاد با سرعت به محصول نزدیک شوید و سپس حرکت خود را آهسته کنید و بر روی محصول متمرکز شوید.

  • پنهان کردن محصول

منظور این است که ابتدا محصول را نشان ندهید و سپس با حرکت دوربین آن را آَشکار کنید برای مثال محصول شما یک عطر است، شما می توانید به آرامی دوربین را از پشت یک مانع به سوی محصول خود را ببرید. به این شکل می توانید احساس کنجکاوی را در مخاطب خود بیدار کنید.

  • حرکت آهسته

به این منظور که ویدیوئو هایی را که می ‌گیرید؛ بعدا در تبلیغ محصول می ‌توانید حرکت آن را کندتر و آهسته ‌تر کنید و حتی یک موزیک ملایم بر روی آن قرار دهید.

  • محصولات معلق

می توانید محصولات خود را به صورت معلق در بیاورید و از آنها فیلم بگیرید، هر چند برای نهایی کردن این کار باید فیلم را ادیت کنید تا اگر با نخ یا هرچیز دیگری محصول را معلق کرده اید آن را حذف کنید.

  • استفاده از تلوزیون

بله درست دیدید، این ایده را می توانید برای محصولات کوچک استفاده کنید،‌ به این شکل که یک تلویزیون به‌عنوان بک گراند محصول استفاده کنید.

این موضوع کمک می کند تا روی صفحه تلویزیون یا مانیتور تصویر یا ویدیویی را پخش کنید و محصول را جلوی آن قرار دهید و زاویه ای را برای فیلم برداری انتخاب کنید که معلوم نشود پشت این محصول تلویزیون قرار دارد. این ایده باعث می شود مخاطبان شما تصور کنند یک کار بسیار حرفه ای صورت گرفته در صورتی ‌که تنها چیزی که نیاز دارید تلویزیون و محصول شما است.

  • ادغام با طبیعت

اگر در مناطقی زندگی می کنید که طبیعت بکری دارد، محصولتان را با طبیعت ادغام کنید، به این شکل روح تازه ای به آن می بخشید. برای مثال محصولتان را در ساحل طوری قرار دهید که موج های دریا با آن برخورد دارند به گونه ای، فیلمی که در این حالت ضبط می کنید به کامل ترین شکل یک اثر هنری محسوب می شود.

 

ایده های زیادی برای فیلم برداری از محصول وجود دارد، ولی نکته ای که شما باید به آن توجه کنید این است که می توانید خودتان یک فضا را خلق کنید و نیازی ندارید تا از دیگر ایده ها کپی کنید. در نظر داشته باشید که کپی کردن ایده ی دیگران برای مخاطبان شما نیز جذاب نخواهد بود. برای خلق ایده های متفاوت می توانید ایده های دیگران را ببینید و سبک خود را خلق کنید، فقط در نظر داشته باشید که با رعایت اصول فیلم برداری و عکاسی ایده های شما جذاب تر و بهتر دیده می شوند.
اگر به دنبال ایده برای عکاسی از محصول هستید این مقاله را بخوانید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.