عکاسی و فیلم برداری با موبایل

امروزه افراد زیادی برای گسترش کسب و کار خود نیاز دارند تا عکاسی و فیلم برداری کنند. عده ای از این افراد به صورت حرفه ای عکاسی می کنند و عده ی دیگر فقط برای رفع تکلیف و تولید محتوا؛ حتی با کیفیت پایین عکاسی و فیلم برداری می کند.

امروزه افراد زیادی برای گسترش کسب و کار خود نیاز دارند تا عکاسی و فیلم برداری کنند. عده ای از این افراد به صورت حرفه ای عکاسی می کنند و عده ی دیگر فقط برای رفع تکلیف و تولید محتوا؛ حتی با کیفیت پایین عکاسی و فیلم برداری می کند.

روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما فقط با امکانات تلفن هوشمند خود می توانید بهترین عکس ها را ثبت کنید.در این مقاله تعدادی ترفند برای افزایش کیفیت و بهتر عکاسی کردن و فیلم برداری به شما آموزش خواهیم داد.

ترفند عکاسی و فیلمبرداری با موبایل

  • لنز تمیز

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید تمیز بودن لنز گوشی شماست، به این دلیل که تلفن همراه در طول روز به مدت طولانی در دست ماست ممکن است کثیف باشد، پس قبل از شروع عکاسی و فیلم برداری با دستمال مخصوص حتما دوربینتان را تمیز کنید.

  • زاویه مناسب

سعی کنید در عکاسی و فیلم برداری از یک سوژه زاویه مناسب نسبت به عوامل گوناگون از جمله نور را پیدا کنید، سپس شما می توانید بهترین تصاویز را ثبت و خلق کنید.

  • دوربین اصلی

به جای استفاده از دوربین سلفی از دوربین اصلی استفاده کنید، در همه ی تلفن های همراه دوربین اصلی کیفیت بهتری نسبت به دوربین سلفی دارد دوربین های اصلی شامل رزولوشن بهترین هستند و در حالت فیلم برداری آپشن های بیشتری دارند.

  • زوم نکنید

وقتی می خواهید بر روی یک سوژه زوم کنید خودتان به آن نزدیک شوید و زوم نکنید. اکثر گوشی های هوشمند امروزی فقط زوم دیجیتال دارند و این باعث پایین آمدن کیفیت تصویر و فیلم شما می شود. همچنین گاهی باعث به وجود آمدن نویز در فیلم های شما نیز می شود، حتی اگر از تثبیت کننده استفاده کنید.

  • استفاده از فلش ممنوع

نور فلش باعث به وجود آمدن سایه های ناگهانی و تغییر رنگ ها در سوژه می شود. حتما برای شما پیش آمده که از خودتان در عکس یا فیلم میگیرید و رنگ چشم هایتان قرمز می افتد، این به دلیل نزدیک بودن منبع فلاش به لنز هاست.

  • از Grid استفاده کنید.

این تقسیم بندی به شما کمک می کند تا زاویه ی خود را درست تنظیم کنید و از ناهماهنگی ها جلوگیری کنید. با استفاده از این قالب شما می توانید از قانون یک سوم استفاده کنید، قانون یک سوم می گوید سوژه شما نباید در وسط کادر باشد و می تواند در قسمت یک سوم از کادر قرار داشته باشد تا جلوه بهتری داشته باشد.

همچنین این شبکه ها به شما کمک میکنند تا با یک خط درست و اصولی ویدئو های خود را ضبط کنید و به ترکیب بندی شما نیز کمک میکنند. کادر بندی و ترکیب بندی اصولی چشم بیننده را به اثر شما بیشتر جذب خواهد کرد. برای فعال کردن این گزینه در قسمت setting گزینه ی grid را انتخاب کنید.

  • از حالت land scape استفاده کنید.

عموما محتواها ویدیویی به حالت لند اسکیپ است به این دلیل که این حالت در همه نوع دستگاهی به راحتی و با کیفیت قابل مشاهده است. مثلا ویدیو ها با حالت عمودی فقط در تلفن همراه فرم اصلی را می گیرد ولی در حالت لند اسکیپ در تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت و تلوزیون قابل مشاهده است.

  • عکس های پشت سر هم بگیرید

اگر می‌ خواهید عکس‌های متفاوتی بگیرید می توانید عكس‌های پشت سر هم Burst Mode بگیرید و در هر عکس موارد جزئی مانند زاویه و قاب بندی را کمی تغییر دهید. بسیاری از تلفن های هوشمند به کاربر های خود امکان گرفتن عکس‌ های سریع پشت سرهم را تنها با نگه داشتن دکمه ‌ی شات می ‌دهند. برای مثال، تلفن های  سامسونگ به کاربران اجازه می ‌دهند تا 100 عکس پشت سرهم بگیرند. یکی از نقاط قوت این حالت این است که شما قادر به انتخاب عکس مطلوب خود از بین چندین عکس هستید. علاوه‌ بر این، کاربران حرفه‌ ای ‌تر می‌ توانند با ترکیب این عکس ‌ها، انیمیشن بسازند.

  • عکس ها را ادیت کنید.

همه ی تلفن های همراه این قابلیت را ندارند تا شما بتوانید با آن یک عکس حرفه ای بگیرید، پس از گرفتن عکس مورد نظرتان شما نیاز دارید تا عکس هایتان را ادیت کنید، بعضی از رنگ ها را تغییر دهید و یا گزینه ای از آن را کم یا اضافه کنید.

ما در مقاله معرفی اپلیکیشن های تلفن همراه برای ادیت عکس تمامی برنامه های موجود را معرفی کرده ایم.

 

روش های دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند تا تصاویر و ویدئو های خارق العاده ای ثبت کنید، تنها کاری که نیاز دارید آنجام دهید، رفتن به قسمت تنظیمات دوربین موبایلتان و چک کردن آپشن ها و آزمون و خطاست.

همچنین شما می توانید با شرکت در دوره ی VIP عکاسی و فیلم برداری با موبایل استدیو نگاتیوی صفر تا صد عکاسی و فیلم برداری و همچنین ادیت تصاویر و ویدئو های خود را آموزش ببینید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.