معرفی اینشات و ابزار های آن

اگر می خواهید  با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید به راحتی ویدئو های خود را ادیت کنید، بر روی آن صدای دیگری بگذارید و یا زیر نویس ویدئو هایتان را تنظیم کنید.

در دو سال اخیر این برنامه در زمینه ویرایش به خصوص ویرایش ویدئو به شدت محبوب شده و دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. اگر می خواهید  با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید به راحتی ویدئو های خود را ادیت کنید، بر روی آن صدای دیگری بگذارید و یا زیر نویس ویدئو هایتان را تنظیم کنید.

آپشن های اصلی این برنامه کاملا رایگان است ولی اگر بخواهید از بعضی افکت ها استفاده کنید باید آنها را خریداری کنید.

اینشات در واقع بیشتر برای ادیت عکس ها و ویدئو ها برای شبکه های مجازی استفاده می شود و کاربرد گسترده ای دارد، تا به امروز بیش از 100 میلیون کاربر تنها در پلی استور و کاربر در اپ استور این اپلیکیشن را دانلود کرده اند.

امکانات ویژه ی اینشات برای ادیت ویدئو ها بسیار زیاد است. در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

امکانات اینشات

 • آپشنcanvas

با کمک گرفتن از این آپشن می توانید برای عکس های خود قاب انتخاب کنید. در این آپشن قاب های استانداردی برای اشتراک گذاری آنها در اینستاگرام، یوتیوب و تیک تاک برای شما آماده شده است. حتی اگر از اندازه های استاندار استفاده نمی کنید می توانید خودتان اندازه دلخواهتان را ایجاد کنید.

 • آپشن music

اگر می خواهید برای ویدئو و یا عکس های خود آهنگ بگذارید می توانید از این قابلیت استفاده کنید. آهنگ ها را می توانید از گوشی خود و یا آهنگ های پیش فرض اینشات استفاده کنید.

همانطور که گفتیم  اینشات اجازه می ‌دهد صدای یکی از ویدئو های موجود در گوشی را استخراج کرده و در ویدئوی فعلی به کار ببرید. برای استفاده از این ویژگی کاربردی طبق مراحل زیر پیش بروید:

درهمین ابراز برنامه اینشات روی گزینه  Tracksکلیک کنید. سپس گزینه Extract audio from  video  را لمس کنید. در نهایت ویدئو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • آپشن Pip

با استفاده از این قابلیت می توانید یک عکس و یا فیلم دیگر بر روی ویدئو خود قرار دهید.

همچنین شما می توانید تصاویر پی ان جی را دانلود کنید و با استفاده از این گزینه بر روی ویدئو هایتان اضافه کنید.

 • آپشن speed

با استفاده از این روش می توانید همزمان دو عمل را انجام دهید با کم و زیاد کردن سرعت ویدئو ها تایم ویدئو های شما نیز تغییر می کند.

 • آپشن volume

با به کار گیری این آپشن می توانید صدای پس زمینه ی ویدئو و یا صدای موزیکی که بر روی ویدئو و عکس هایتان می گذارید را کم و زیاد کنید.

 • آپشن flip

در این گزینه ویدئو شما معکوس می شود، یعنی اگر شما در حال قدم زدن به سمت چپ هستید با این گزینه به سمت راست می روید.

 • آپشن duplicate

با این گزینه می توانید ویدئوتان را از هر جا که تکرار کنید و دو بار پشت هم تکرار کنید.

 • آپشن Text

با استفاده از این گزینه می توانید متن دلخواه خود را بر روی عکس و ویدئو خود بنویسید، برای متن ها می توانید طیف مختلف رنگ ها را انتخاب کنید و یا برایشان حاشیه انتخاب کنید و پس زمینه های مختلف برای آنها قرار دهید.

 • آپشن split

برای مثال می خواهید یک قسمت از ویدئو خود را انتخاب کنید و آن قسمت با سرعت کم تری پخش شود. با این آپشن اینشات می توانید قسمت مورد نظر را از دیگر بخش های ویدئو جدا کنید و تغییراتی که می خواهید بر روی آن اعمال کنید.

 • آپشن reverse

مثلا می خواهید ویدئو خود را به عقب برگردانید، برای مثال در ساحل در حال قدم زدن به سمت جلو هستید ولی می خواهید در قسمتی از ویدئو می خواهید بر عکس حرکت کنید، این آپشن در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

 

نکات مهم و قابل ذکر

 1. در نهایت هنگاهی که می خواهید ویدئو خود را ذخیره کنید، گزینه ی سیو را بزنید و سپس کیفیت دلخواه و رزولوشن را انتخاب کنید و ویدئو در گالری شما ذخیره خواهد شد.
 2. همچنین اگر چندین ویدئو گوناگون را انتخاب کرده اید و می خواهید ترتیب آنها را تغییر دهید می توانید بر روی قسمت پایین روی تایم لاین ویدئو ها کلیک و انگشتتان را برای چند دهم ثانیه نگه دارید؛ سپس ویدئو ها به صورت جدا نمایش داده می شوند و می توانید به ترتیب دلخواه خود آن ها را قرار دهید.
 3. برای بک گراند ویدئو و تصویر خود می توانید از قسمت بک گراند رنگ های متنوع و یا تک رنگ و حتی خود تصویر را به صورت تار و یا شفاف قرار دهید.
 4. همانطور که گفتیم اینشات یک برنامه رایگان است اما برای استفاده از بعضی افکت ها و فیلتر های اینشات باید آنها را خریداری کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.