نحوه ی حذف کش انواع مرورگر

حافظه ی کش را به تعداد زیادی در قسمت های مختلف تلفن همراه خود دیده ایم، حافظه ی کش حافظه پنهانی می باشد که زمانی که شما در وبسایت های مختلف می گردید اطلاعات و ...

حافظه ی کش را به تعداد زیادی در قسمت های مختلف تلفن همراه خود دیده ایم، حافظه ی کش حافظه پنهانی می باشد که زمانی که شما در وبسایت های مختلف می گردید اطلاعات و عکس های بارگذاری شده در آن در حافظه ی کش شما ذخیره می شود و سپس زمانی که دوباره می خواهید وارد آن وبسایت شوید آن سایت با سرعت بیشتری لود می شود.

  • حذف cache در گوگل کروم

برای پاک کردن کش در مرورگر گوگل کروم ابتدا روی آیکون سه نقطه کلیک کرده تا منویی برای شما باز شود، یا از کلید ترکیبی ALT+ E استفاده کنید سپس بر روی گزینه Settings کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات مرورگر کروم، بروید. بعد از اینکه وارد شدید، در قسمت جستجو، کلمه cache را تایپ کنید. سپس بر روی گزینه Clear Browsing Data کلیک نمایید.

در مرحله ی بعد به قسمتی باز می شود که می‌ توانید بازه زمانی کش را مشخص کنید. بعد از آن گزینه Cached images and files را انتخاب کرده و در نهایت گزینه ی CLEARE DATA را کلیک کنید. بعد از چند لحظه با توجه به میزان حجم فایل ها و کش مرورگر، کروم خالی شده و صفحه ی  مرورگر بسته می ‌شود. توجه کنید در صورتی که نیاز به حذف سایر موارد، مثل: کش کوکی، تاریخچه و سایر داده‌ های مرورگر داشتید، می‌توانید آن مورد را انتخاب کنید و حذف کنید.

  • حذف cache در safari mac

برای حذف کش در مرورگر سافاری، وارد مسیر زیر شوید و منوی مخفی Safari Developer را فعال نمایید.

Preferences > Privacy > Advanced > Show Develop Menu in Menu Bar

در این منو می‌توانید، کش مرورگر، کوکی‌ها و سابقه مرورگر را حذف کنید. سپس در میان منو ها، منویی با نام Develop فعال می ‌شود. با کلیک بر روی گزینه Empty Caches می توانید کش مرورگر سافاری را حذف کنید.

  • حذف cache  در فایر فاکس

ابتدا در مرورگر بر روی آیکون سه خط در سمت راست کلیک کنید. بعد از آن منوی options  را انتخاب کنید و وارد صفحه ی تنظیمات شوید. سپس در قسمت سزچ مرورگر کلمه ی cache را تایپ کنید و clear data را انتخاب کنید. سپس گزینه ای برای شما نمایش داده می شود که باید تیک گزینه ی cached web content  را فعال کنید و بعد از آن  بر روی گزینه ی clear  کلیک کنید.

  • حذف cache گوگل کروم در اندروید

بر روی سه نقطه ی بالای صفحه کلیک کنید، گزینه ی setting را انتخاب کنید و وارد بخش privacy and security  شوید. اولین گزینه یعنی  clear browsing data  را انتخاب کنید. در آخر می توانید بازه زمانی حذف کوکی ها و تاریخچه گوگل خود را انتخاب کنید و در نهایت گزینه ی clear data  را انتخاب کنید.

  • حذف cache در safari در آیفون

برای حذف حافظه کش و کوکی ها و یا تاریخچه ی سافاری به تنظیمات بروید و بر روی clear history and browsing data کلیک کنید، بعد از آن تمامی موارد حذف خواهند شد.

 

در این مقاله حذف حافظه کش و تاریخچه و دیگر موارد را در مرورگر های مختلف به شما آموزش دادیم، توجه داشته باشید که حذف دیتا ها باعث می شود تا رمز ها و پسورد هایی که شما در برخی سایت ها ثبت کرده اید دیگر به شما پیشنهاد نخواهد شد و شما باید دوباره آنها را ذخیره کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.